Meme küçültme, meme boyutu ve ağırlığının azaltılması işlemidir. Meme başları ile beraber dikleştirme ve kaldırma sağlanmış olur. Sonuç olarak da daha küçük ve dolgun meme şekline ulaşılan bir ameliyattır.

Uygun Adaylar

Her yaşta ki bayan hastaya uygulanan bir işlemdir. Ancak gelişimini tamamlamış memelere yapılması uygundur.
Doktorumuz ilk görüşme de, memelerinizin şeklini, boyutunu, hacmini, cilt kalitesini ve meme başlarınızın durumunu muayene ile tespit edecektir.
Meme küçültme operasyonu sonrası büyük memelerin oluşturduğu sırt ağrısı ve boyun ağrısı gibi şikayetlerinizden kurtulacaksınız.

Operasyon sonrası vücut kontürünüze uygun, küçük ve şekilli memelere sahip olacağınız gibi kendinize olan güveniniz artacaktır.

AMELİYAT

Meme küçültme ameliyatında izler olacaktır. Doktorumuz izlerinizin yeri ve büyüklüğü ile ilgili size ameliyat öncesinde bilgi verecektir. Ancak bu izler ameliyattan 6-8 ay sonra silikleşecek, sonrasında da belli belirsiz hale gelecektir.
Ameliyat sonrasında 3 hafta boyunca özel bir sütyen kullanmanız istenecektir. Günlük yaşantınıza 3-5 gün içerisinde dönmenizde hiçbir sakınca bulunmamaktadır. Meme küçültme ameliyatı sonrasında meme başlarınızda geçici hissizlik olabilmektedir. Meme küçültme ameliyatı geçiren hastaların sonraki süreçte emzirmelerinde hiçbir sorun olmamaktadır.