Meme büyültme ameliyatını açıklamak istersek, meme dokusu az olan bayanlar da özel bir implant yardımı ile eksik olan meme dokusunun tamamlamak, bunu tamamlarken de vücut kontürleri ile orantılı doğal görünümlü bir meme şekli elde etmektir.

Meme büyütme ameliyatı yaptırmak isteyen bayanların da sıklıkla rahatsız ve göğüse uymayan iç çamaşırı kullanmak zorunda kalmaktan sıkıntı duydukları görünür. Bu hastalar meme büyütme operasyonu sonrasında kendilerine güvenlerinin arttığını ve istedikleri iç çamaşırını alabilme mutluluğunu yaşadıklarını dile getirmekteyiz.

Konsültasyon

Konsültasyon yaklaşık 45 dakika – 1 saat sürmektedir. Doktorumuz bu sürede sizinle beklentilerinizi ve protezin yapısı ile ilgili isteğinizi sormaktadır. Bu aşamayla beraber isteklerinizi tartışabilirsiniz. Ameliyata karar vermeden önce tahmini meme yapınızı görebilir, daha önce doktorumuza ameliyat olmuş hastalarımızın öncesi ve sonrası fotoğraflarından bilgi edinebilirsiniz.
Operasyona karar vermenizden itibaren, sizin ve doktorumuzun uygun olduğu tarih belirlenerek ameliyat randevunuz oluşturulmaktadır. Operasyon gününden önce Dr. İsmail Büyükçayır ile ikinci bir konsültasyonda tekrar buluşarak ameliyatınız ile ilgili detayları konuşabilirsiniz. (insizyon yeri, implant yeri, boyutu vb.)

AMELİYAT

Meme büyütme ameliyatı hastanede, sedasyon veya genel anestezi altında yapılmaktadır. Gelişen cerrahi teknikler ve anestezi metodlarıyla operasyon sonrasında ağrınız minimal düzeyde ve basit ağrı kesicilerle geçebilecek düzeyde olacaktır. Operasyon sonrasında 3-5 gün içerisinde günlük yaşantınıza dönmenizde sıkıntı olmamaktadır.